background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Sensei Claudio Ceruti w Lubaczowie

 

Blisko 100 karateków ćwiczyło pod okiem senseia Claudio Cerutiego w dniach 3 i 4 maja w Lubaczowie. Na zaproszenie senseia Arkadiusza Kołodzieja dl Lubaczowa przybyli reprezentanci prawie wszystkich klubów SGI Poland oraz goście z Niemiec. Sensei Ceruti wraz z Gianluca Tenti poprowadził 6 godzin treningów dla wszystkich stopni zaawansowania.

Czytaj więcej: sensei Claudio Ceruti w Lubaczowie

Carlo Fugazza /8 Dan/ w Prenzlau

 
W Prenzlau 05-06 kwietnia 2019 roku odbyło się coroczne szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Gospodarzem szkolenia był klub: Karate Dojo "Zanshin" e.V. w Prenzlau. W tym roku S.G.I. Poland reprezentowała 12-osobowa grupa.

Puchar Karate SGI-Poland

10 listopada 2018 roku w Człuchowie odbył się Puchar Karate SGI-Poland. Najważniejsza, doroczna, sportowa impreza Shotokan Goshindo Institute zgromadziła rekordową liczbę uczestników – 311! Przed organizatorami stanęło nie lada wyzwanie, w jeden dzień przeprowadzić 40 konkurencji, ponad 600 walk. Wszystko to odbyło się na trzech planszach, a całe zawody bardzo sprawie sędziowała 24-osobowa kadra sędziowska.
 
 

BUJUTSU FRIENDSHIP CUP

 

24 listopada na zaproszenie Klubu Karate z Hanoweru zawodnicy SGI-Poland wzięli udział w 1. BUJUTSU FRIENDSHIP CUP. W skład reprezentacji SGI weszło siedemnastu zawodników na co dzień ćwiczących w klubach z Tucholi oraz Człuchowa: 
1.Krzysztof Kaczor - Człuchów
2.Wojciech Krygowski - Tuchola
3.Oliwia Kwiatkowska - Człuchów
4.Maja Markiewicz - Tuchola
5.Maja Wójciszyn - Człuchów
6.Martyna Lewinska - Człuchów
7.Hubert Urban - Tuchola
8.Hubert Lange - Człuchów
9.Aleksandra Niedźwiedź - Człuchów
10.Julita Sałuda - Człuchów
11.Kinga Klafetka - Tuchola
12.Paulina Kozłowska - Tuchola
13.Filip Warczak - Tuchola
14.Maciej Krygowski - Tuchola
15.Krzysztof Gurdak - Człuchów
16.Natalia Heron - Człuchów
17.Andrzej Wójciszyn - Człuchów
 
Nasi reprezentanci zaprezentowali się fantastycznie i wywalczyli łącznie 22 puchary. Dwanaście razy stawali na najwyższym stopniu podium i po pięć razy na dwóch niższych stopniach.  Podopieczni Sensei Tomasza Krygowskiego /4 dan, Tuchola/ oraz Sensei Pawła Zielińskiego /3 dan, Człuchów/ zgromadzili najwięcej pucharów ze wszystkich drużyn startujących w turnieju i wygrali klasyfikację punktową za co odebrali okazały Puchar. 
 
 

 

Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

13 i 14 października 2018 roku w Hanowerze odbyło się Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan, które poprowadzili Sensei Hiroshi Shirai i Sensei Carlo Fugazza. Do Hanoweru wybrała się bardzo liczna grupa z Polski. SGI Poland reprezentowało łącznie 60 osób z Chojnic, Tucholi, Śliwic, Człuchowa, Słupska, Małego Rudnika, Słupska, Wałcza, Tuczna oraz Ostrzeszowa. Jak co roku szkolenie było bardzo owocne, a mistrzowie przekazali ponownie ogrom wiedzy i materiału do pracy. Sensei Shirai dużo uwagi zwracał na stabilność pozycji, prawidłowy oddech oraz na zachowanie koncentracji podczas ćwiczeń. Na szkoleniu nie zabrakło oczywiście kata oraz bunkai. Oprócz kata uczniowskich mieliśmy okazję studiować kata Hangestsu. Jednak najwięcej czasu sensei Shirai poświęcił na ćwiczenia do kumite.

Czytaj więcej: SGI POLAND w Hanowerze

2019  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates