background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia SGI Poland organizuje szkolenie dla instruktorów i kandydatów na instruktorów. Początek zajęć planowany jest na piątkowy wieczór, zakończenie przewidziano w niedzielę około południa. Szczegóły już wkrótce.

III Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

8 i 9 lipca 2017 roku w Niechorzu odbyło się III Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził Sensei Marc Stevens, bezpośredni uczeń senseia Hiroshi Shirai. Organizatorem szkolenia był Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Shotokan Człuchów, który w tym czasie przebywał w Niechorzu na obozie sportowym.

 

 

 

W szkoleniu wzięły udział kluby zrzeszone w Shotokan Goshindo Institute Poland:

 • MUKK "Shotokan" w Tucholi
 • MUKK "Shotokan" w Chojnicach
 • MUKK "Shotokan" w Czersku
 • MUKK "Shotokan" w Śliwicach
 • Klub Karate "SHOTOKAN" w Kaliskach
 • MUKK Shotokan Człuchów
 • MUKK "Champion" Słupsk
 • MUKK w Lubaczowie
 • Klub Karate TOKON w Wałczu
 • Uczniowski Klub Karate "Shotokan" w Tucznie
 • Kase Ha Karate Do "Garage" Mały Rydnik k.Grudziądza

Czytaj więcej: III Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

W miniony weekend w Krzyżu Wielkopolskim odbył się III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHOTOKAN SGI POLAND. W turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z  klubów członkowskich SGI Poland ze Słupska, Chojnic, Czerska, Ostrzeszowa, Drezdenka, Człuchowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Śliwic, Tucholi, Wałcza, Tuczna oraz sekcji Lubasza, Wielenia, Drawska oraz Krzyża Wlkp. Zmagania odbywały się w kategoriach wiekowych młodzików oraz juniorów młodszych.
W sobotę od rana po zarejestrowaniu się wszystkich ekip rozpoczęły się eliminacje do popołudniowych finałów. Walki rozgrywały się na dwóch tetami, z podziałem na kategorie wiekowe młodzik młodszy, młodzik, młodzik starszy i junior młodszy. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczył jako sędzia główny sensei Paweł Zieliński z Człuchowa. 

O godzinie 16.00 finały III Ogólnopolskiego Turnieju Karate otworzył starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Pan Tadeusz Teterus. Zawody rozpoczęły się od uroczystej parady zawodników i sędziów, których wprowadził do hali organizator sensei Krzysztof Czekała. Podczas imprezy, oprócz finałowych pojedynków, które wywołały wśród zgromadzonej publiczności spore emocje, można było zobaczyć pokaz breakdance  zespołu pod nazwą CZECHU ROCKERS z Drezdenka. Najlepszym zawodnikom nagrody wręczali: Tadeusz Teterus - starosta czarnkowsko-trzcianecki, Jacek Klimaszewski wicestarosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz Marek Tchórzka - wójt gminy Drawsko.

Turniej, jak co roku, został doskonale przygotowany zarówno pod względem organizacyjnym jak i pod względem okazałych nagród dla startujących zawodników. Stało się tak dzięki wsparciu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, gminy Krzyż Wlkp. oraz gminy Drawsko.

Za wsparcie i pomoc w zrealizowaniu zmagań sportowych organizatorzy pragną tym samym złożyć serdeczne podziękowania sponsorom oraz rodzicom zawodników a także sędziom i licznie przybyłym kibicom.

 

Wyniki zawodów: ZOBACZ

Sensei Shirai w Braunschweig
 
3 i 4 czerwca odbyło się w Braunschweig szkolenie poprowadzone przez mistrzów: Hiroshi Shirai /10 Dan/, Dario Marchini /8 Dan/ oraz Cristinę Restelli /7dan/. W szkoleniu wzięła udział kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli S.G.I. Poland.
Pierwszą sesję treningową poprowadził sensei Shirai skupiając się na formach Heian Nidan i Godan wraz z ich bunkai. Natomiast sensei Marchini popracował nad kihon na poziom shodan oraz kata Bassai dai i Sochin.
Ostatni trening ponownie poprowadził sensei Shirai wprowadzając bunkai do kata ćwiczonych z senseiem Marchinim. Sensei jak zwykle zaskoczył wszystkich prezentując bunkai w nowej odsłonie. Bunkai w jego wykonaniu są żywą formą, którą ciągle podlega modyfikacjom. Ćwiczone w ten sposób jest bliższe idei kumite, w którym nie ma miejsca na powtarzalność sytuacji. Na szkoleniu nie zabrakło również kombinacji do kumite ćwiczonych z partnerem.
 
W sobotę po wieczornym treningu odbyły się także egzaminy na stopnie mistrzowskie. W rodzinie S.G.I. Poland przybyły cztery osoby ze stopniem shodan. Wszystkim serdecznie gratulujemy !
 

1 kwietnia w Prenzlau odbyło się szkolenie, które poprowadził sensei Carlo Fugazza /8dan/. Oczywiście nie zabrakło na nim karateków z Shotokan Goshindo Institute Poland. Organizatorem szkolenia był Uwe Lucka z Karate Dojo Zanshin w Prenzlau.

DSC03600 crop

Sensei Fugazza poprowadził dwie sesje treningowe dla grupy początkującej i zaawansowanej. Zgodnie ze zwyczajem instruktorzy i zawodnicy S.G.I. Poland skorzystali z możliwości czerpania wiedzy, na treningach w obu grupach zaawansowania. Rozwijanie metodyki kształcenia na poziomie podstawowym jest kluczową umiejętnością zwłaszcza dla kadry instruktorskiej. Niejednokrotnie na tych właśnie treningach otrzymuje się cenne wskazówki dotyczące metodyki właśnie, jak i samych technik podstawowych, które budują warsztat instruktorski oraz podnoszą poziom techniczny indywidualnie.

Czytaj więcej: Sensei Carlo Fugazza w Prenzlau

2017  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates