background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

SGI Poland z wizytą w Kuwejcie.

W Kuwejcie w dniach 18 -22 stycznia 2017 roku przedstawiciele SGI Poland - Paweł Zieliński /3 dan/ oraz Artur Kosecki /2 kyu/ uczestniczyli w szkoleniu karate, które poprowadził Sensei Marc Stevens /6 Dan/.
W ciągu 5 dniu odbyło się 16 treningów dla wszystkich grup zaawansowania.
W grupie zaawansowanej Sensei Marc Stevens zaprezentował m.in. kata Meikyo oraz Bassai Sho wraz z bunkai. Dodatkowym elementem obszernie poruszonym podczas szkolenia była taktyka w wolnej walce Jiyu Kumite.

Dziękujemy Sensei Grzegorzowi Konieczce za zaproszenie oraz gościnę.

Szkolenie goshindo w Berlinie.

W Berlinie 27-28 lutego 2017 roku odbyło się szkolenie, które poprowadzili sensei Claudio Ceruti /6dan/ oraz sensei Alessandro Ferrari /6dan/. Tym razem na szkolenie pojechała 4-osbowa ekipa SGI Poland w składzie:

  • Tomasz Krygowski /4dan/
  • Robert Reiter /4dan/
  • Krzysztof Czekała /3dan/
  • Maciej Krygowski /3kyu/

 


Trening z sensei Claudio Cerutim koncentrował się wokół formy Goshin Enka, która przeznaczona jest głównie do treningu na poziomie instruktorskim. Uczestnicy mieli okazję analizować kolejne sekwencje tej bardzo długiej formy koncentrując się na pozycjach, których jest w niej duża różnorodność. Sensei Ceruti objaśniał jak płynnie przechodzić z jednej pozycji do drugiej i jak idea Goshindo zazębia się z Katate Shotokan.

Czytaj więcej: Szkolenia goshindo w Berlinie

Seminarium Szkoleniowe w Bielsku-Białej

W zasadzie można powiedzieć, że było to szkolenie południowej Strefy Południowej SGI Poland, gdyż sensei Robert Reiter udał się do Bielska-Białej na zaproszenie Beskidzkiego Klubu Tradycyjnego Karate "Keiko". Szkolenie odbyło się 6 i 7 stycznia 2017 roku i wzięli w nim udział członkowie klubu oraz goście. Tematem szkolenia była metoda samoobrony rozwijana przez senseia Hiroshi Shirai, czyli Goshindo, choć nie zabrakło oczywiście treningu technik podstawowych, zasad tradycyjnego karate i elementów treningu zaawansowanego. Myśl przewodnia oscylowała jednak wokół formy szkoleniowej Goshin Taikyoku ni i wynikających z niej zasad, strategii czy korzyści dla klasycznego treningu karate shotokan. Zrealizowane zostały cztery sesje treningowe, po dwie godziny każda. Subiektywną relację i potreningowe komentarze można przeczytać na blogu BKTK Keiko.

 

Czytaj więcej: Szkolenie Strefy Południowej SGI Poland.

UWAGA!

Ze względu na ważne zobowiązania międzynarodowe sensei Shirai przyjedzie do Polski na zaproszenie SGI Poland w dniach 6-7 maja 2017. Za zmiany przepraszamy.

W zakładce "KALENDARZ IMPREZ" znajduje się uaktualniony kalendarz planowanych aktywności SGI Poland w roku 2017. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. KLIKNIJ.

 

2017  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates