background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Mikołajkowy Turniej Karate Młodzików SGI Poland strefy południowej

W dniu 7 grudnia 2019 roku odbył się w Doruchowie zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate „Enpi” w Ostrzeszowie kolejny Mikołajkowy Turniej Karate Młodzików federacji SGI Poland. Na dwóch tatami rywalizowało ze sobą prawie 130 młodych adeptów karate z Południowej Wielkopolski. Zawodnicy początkujący prezentowali swoje umiejętności w kihon, natomiast bardziej zaawansowani w kata i kumite. Zmagania finałowe swoją obecnością uświetnili Przewodnicząca Rady Gminy Doruchów pani Renata Płonka, Zastępca Wójta Gminy Doruchów pan Sławomir Jędrzejewski oraz przedstawicielka Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów pani Monika Kaźmierczak. Najmłodsi zawodnicy zostali uhonorowani specjalnymi statuetkami i niespodzianką od pani Renaty Płonki. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary. Na zakończenie pojawił się Mikołaj. Szanowny gość gorąco został przywitany przez wszystkich i każdy otrzymał paczkę ze słodyczami owocami oraz lokalnymi produktami.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Karate Młodzików SGI Poland strefy południowej

Mikołajkowy Turniej Karate SGI- Poland "Ludwig Czekolada"

 
7 grudnia w Tucznie odbył się Mikołajkowy Turniej Karate SGI- Poland "Ludwig Czekolada". W turnieju wzięły udział kluby strefy północnej SGI:
 
  • Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Shotokan Człuchów
  • Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate "Shotokan" w Tucholi
  • Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate  "Champion" Słupsk
  • Klub Karate TOKON w Wałczu
  • Kase Ha Karate Do "Garage" Mały Rudnik
  • Uczniowski Klub Karate "Shotokan" w Tucznie

Klubowy Turniej Karate, Hannover

 
23 listopada w Lehrte k.Hannoveru odbył się Turniej Karate organizowany przez klub z Hannoveru. W turnieju, na który została zaproszona reprezentacja SGI-Poland, wzięło udział ponad 100 zawodników. SGI-Poland reprezentowało 16 zawodników z Tucholi oraz Człuchowa. 
Pod wodzą Sensei Tomasza Krygowskiego /4dan-Tuchola/ i Pawła Zielińskiego /3dan-Człuchów/ nasi zawodnicy wywalczyli 20 medali: 10 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych, a kolejnych pięciu zawodników uplasowało się tuż za podium.
 

Doroczne szkolenie z Sensei Hiroshi Shirai i Carlo Fugazza

 
19 i 20 października w Hanowerze odbyło sie doroczne szkolenie z Sensei Hiroshi Shirai /10dan/ i Carlo Fugazza /8dan/. W szkoleniu uczestniczyło 12 członkow SGI Poland.
 
Maestro na szkolenie przygotował kata Heian Godan, Bassai Dai i Sochin wraz z interpretacja - bunkai. Nie zabrakło ćwiczeń w parach gdzie dominowała taktyka kumite z wykorzystaniem technik kizami i gyaku zuki. Na zakończenie szkolenia, żegnając się, Maestro wyraził dużą radość, że zaledwie tydzień po szkoleniu w Tucholi ponownie widzi karateków z Polski. Podczas szkolenia w Hanowerze Sensei Marc Stevens potwierdził swój przyjazd do Polski w 2020 roku. Szkolenie odbędzie się w Człuchowie w dniach od 6-8 marca.
 

Maestro Shirai w Polsce.

12 października 2019 roku miała miejsce niezwykle ważna wizyta Mistrza Hiroshi Shirai w Polsce. Na zaproszenie SGI Poland, jedynej organizacji w Polsce, która nieprzerwanie współpracuje z Mistrzem na arenie międzynarodowej, sensei Shirai zawitał do Tucholi i przeprowadził cztery sesje treningowe dla członków Shotokan Goshindo Institute Poland. Wizyta ta była ukoronowaniem kilkuletnich starań organizacji i ostatecznie Meastro przyjął zaproszenie.

Czytaj więcej: Maestro Shirai w Polsce

2020  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates