background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Organizator:

S.G.I. Poland
OKK Shotokan Ostrów Wielkopolski
Tadeusz Kurzawski (tel. 502548465)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program:

Sobota – 8 kwietnia 2017 roku
Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 11, ul. Batorego 2

8.00-8.50 – rejestracja uczestników w holu
9.00 - 11.00 (5.1-1 kyu, dan)
11.00 - 12.00 (9.1-6.3 kyu)
12.00 - 14.00 (5.1-1 kyu, dan)

 

Opłaty:

2 treningi 2 godzinne: 5.1-1 kyu, dan – 100zł
1 trening 1 godzinny: 9.1-6.3 kyu – 20zł

 

Grupy zorganizowane proszone są o przedstawienie przy rejestracji listy uczestników i odliczonej kwoty za udział w treningach, co bardzo ułatwi pracę organizatorom. Podczas szkolenia nie wolno używać aparatów fotograficznych, kamer video i innych urządzeń rejestrujących. Za rzeczy osobiste i wartościowe uczestników szkolenia organizator nie odpowiada. Za nieletnich uczestników szkolenia odpowiedzialni są ich instruktorzy klubowi lub osoby przez nich wyznaczone. Każdy uczestnik szkolenia akceptując regulamin, oświadcza, że posiada aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.

Uwaga: Organizator nie zapewnia wyżywienia.

11 i 12 marca kilkunastoosobowa reprezentacja Shotokan Goshindo Institute Poland zawitała do Backnang w Niemczech na Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan. Szkolenia w tym mieście od wielu lat poprowadzą mistrowie Hiroshi Shirai /10 Dan/ oraz Carlo Fugazza /8 Dan/. W dwudniowym szkoleniu wzięło udział ponad 100 zawodników z niemal całej Europy.
W programie szkolenia znalazła się forma Heian Nidan oraz jej pełne bunkai. Sensei Fugazza zaprezentował i omówił kata Gojushiho Dai. Natomiast sensei Shirai skupił się na kombinacjach do kumite oraz ćwiczeniach, które miały za zadanie podnieść umiejętność reakcji na ataki z wielu kierunków. Były to praktyczne ćwiczenia z zakresu samoobrony rozwijanego przez wiele lat systemu zwanego Goshindo.
Podczas szkolenia odbyły się także egzaminy po których promocję na shodan otrzymali: Bogdan Matuszewski i Andrzej Stachurski, którym serdecznie gratulujemy!

Podczas szkolenia ustalono też ostatnie szczegóły przyjazdu senseia HiroshiShirai do Polski w maju.

 

SGI Poland z wizytą w Kuwejcie.

W Kuwejcie w dniach 18 -22 stycznia 2017 roku przedstawiciele SGI Poland - Paweł Zieliński /3 dan/ oraz Artur Kosecki /2 kyu/ uczestniczyli w szkoleniu karate, które poprowadził Sensei Marc Stevens /6 Dan/.
W ciągu 5 dniu odbyło się 16 treningów dla wszystkich grup zaawansowania.
W grupie zaawansowanej Sensei Marc Stevens zaprezentował m.in. kata Meikyo oraz Bassai Sho wraz z bunkai. Dodatkowym elementem obszernie poruszonym podczas szkolenia była taktyka w wolnej walce Jiyu Kumite.

Dziękujemy Sensei Grzegorzowi Konieczce za zaproszenie oraz gościnę.

Międzynarodowe Szkolenie Karate, Wiesbaden 2017

W dniach 25-26 lutego w Wiesbaden odbyło się międzynarodowe szkolenie karate shotokan, które poprowadził sensei Carlo Fugazza /8dan/, prezydent Shotokan Cultural Institute. W szkoleniu wzięło udział ponad 50 osób z Niemiec, Szkocji, Belgii, Francji, Kuwejtu, Włoch i Polski. Shotokan Goshindo Institute Poland reprezentowali:

  • Robert Reiter /4 Dan -Wałcz/,
  • Paweł Zieliński /3 Dan -Człuchów/,
  • Stanisław Chrapkowski /1 Dan -Człuchów/,
  • Piotr Peta /1 Kyu -Człuchów/,
  • Sławomir Krassowski /3 Kyu -Człuchów/.


Sensei Fugazza podczas szkolenia w grupie zaawansowanej skupił się na dwóch kata: Wankan oraz Gojusiho dai wraz z bunkai. Zademonstrował i omówił poziomy wykonywania bunkai z wykorzystaniem różnych rodzajów timingu. Nie zabrakło również kihon na stopnie mistrzowskie. Sensei Fugazza jak zwykle łączy swobodnie poszczególne kombinacje i przekłada je na zastosowanie z partnerem.

Wśród uczestników szkolenia byli również zaprzyjaźnieni z SGI Poland sensei Grzegorz Konieczka oraz sensei Marc Stevens.

Szkolenie goshindo w Berlinie.

W Berlinie 27-28 lutego 2017 roku odbyło się szkolenie, które poprowadzili sensei Claudio Ceruti /6dan/ oraz sensei Alessandro Ferrari /6dan/. Tym razem na szkolenie pojechała 4-osbowa ekipa SGI Poland w składzie:

  • Tomasz Krygowski /4dan/
  • Robert Reiter /4dan/
  • Krzysztof Czekała /3dan/
  • Maciej Krygowski /3kyu/

 


Trening z sensei Claudio Cerutim koncentrował się wokół formy Goshin Enka, która przeznaczona jest głównie do treningu na poziomie instruktorskim. Uczestnicy mieli okazję analizować kolejne sekwencje tej bardzo długiej formy koncentrując się na pozycjach, których jest w niej duża różnorodność. Sensei Ceruti objaśniał jak płynnie przechodzić z jednej pozycji do drugiej i jak idea Goshindo zazębia się z Katate Shotokan.

Czytaj więcej: Szkolenia goshindo w Berlinie

2017  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates