background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Kurs instruktrorski SGI Poland. Tuchola 2019

W dniach 23-25 sierpnia odbył się w Tucholi coroczny zjazd szkoleniowy przeznaczony dla instruktorów, kandydatów na instruktorów i kandydatów na stopnie mistrzowskie.

Czytaj więcej: Kurs instruktrorski SGI Poland. Tuchola 2019

Polcanto 2019.

 

W tegorocznym stażu w Polcanto koło Florencji, który odbył się w dniach 2-4 sierpnia, uczestniczyła ośmioosobowa reprezentacja SGI Poland w następującym składzie:

  •   Tomasz Krygowski /4dan/ - Tuchola
  •   Tadeusz Kurzawski /4dan/ - Ostrów Wlkp.
  •   Robert Reiter /4dan/ - Wałcz
  •   Marcin Zawada /3dan/ - Mały Rudnik
  •   Przemysław Juchniewicz /2dan/ - Słupsk
  •   Jacek Skórczewski /2dan/ - Bydgoszcz
  •   Jacek Przysada /2dan/ - Ostrów Wlkp.
  •   Maciej Krygowski /1dan/ - Tuchola

Czytaj więcej: Polcanto 2019

Sensei Claudio Ceruti w Lubaczowie

 

Blisko 100 karateków ćwiczyło pod okiem senseia Claudio Cerutiego w dniach 3 i 4 maja w Lubaczowie. Na zaproszenie senseia Arkadiusza Kołodzieja dl Lubaczowa przybyli reprezentanci prawie wszystkich klubów SGI Poland oraz goście z Niemiec. Sensei Ceruti wraz z Gianluca Tenti poprowadził 6 godzin treningów dla wszystkich stopni zaawansowania.

Czytaj więcej: sensei Claudio Ceruti w Lubaczowie

 Sensei Marc Stevens - Sztynwag

 Na zaproszenie klubu Kase Ha Karate Do "Garage" z Małego Rudnika 12-14 lipca zawitał po raz kolejny do Polski sensei Marc Stevens /6dan/. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele klubów członkowskich SGI Poland oraz goście z innych klubów.

Szkolenia z senseiem Stevensem są bardzo intensywne, a on sam jest bardzo wymagający. Były to więc trzy dni mocnych treningów a zarazem wspaniała okazja do pracy nad swoim karate. W programie znalazło się sporo podstaw, co zawsze przydaje się wszystkim bez wyjątku, a instruktorom metodyka wprowadzania ich.  Nie zabrakło również kata oraz bunkai. Mieliśmy okazję sporo czasu spędzić na ćwiczeniu kombinacji do kumite, do których sensei Marc wplatał techniki otwartej dłoni. Doświadczenie i wiedza, jaką zdobył sensei asystując mistrzom Kase i Shirai oraz warunki motoryczne, robią na każdym ogromne wrażenie, a szkolenia z nim należą do najlepszych.

Carlo Fugazza /8 Dan/ w Prenzlau

 
W Prenzlau 05-06 kwietnia 2019 roku odbyło się coroczne szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Gospodarzem szkolenia był klub: Karate Dojo "Zanshin" e.V. w Prenzlau. W tym roku S.G.I. Poland reprezentowała 12-osobowa grupa.
2019  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates