background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na
MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM SHOTO GOSHIN KARATE DO
do Tucholi.

20-21.10.2017

Seminarium po raz kolejny poprowadzi sensei Claudio Ceruti.

     Organizator:

S.G.I. Poland;
MUKK Shotokan Tuchola
Tomasz Krygowski (tel. 606 257 225)
e-mail:
poczta(małpa)karatepoland.pl

 

     Program:

Piątek, 20 października 2017

18:30-19:20
rejestracja uczestników
(hol hali OSiRu w Tucholi, ul. Warszawska 17)

19:30-21:00
trening (5-1 kyu, dan)

 

 

Sobota, 21 października 2017

8:30-8:50
rejestracja uczestników
(hol hali  OSiRu w Tucholi, ul. Warszawska 17)

09:00-11:00
trening (5-1 kyu, dan)

11:00-12:30
trening (9-6 kyu)

12:30-14:00
trening (5-1 kyu, dan)

 

     Opłaty:

9-6 kyu – 30 PLN
5-1 kyu, dan – 120 PLN

 

Tylko piątek lub tylko sobota:
5-1 kyu, dan – 100 PLN

 

Grupy zorganizowane proszone są o przedstawienie przy rejestracji listy uczestników i odliczonej kwoty za udział w treningach, co bardzo ułatwi pracę organizatorom. Podczas szkolenia nie wolno używać aparatów fotograficznych, kamer video i innych urządzeń rejestrujących. Za rzeczy osobiste i wartościowe uczestników szkolenia organizator nie odpowiada. Za nieletnich uczestników szkolenia odpowiedzialni są ich instruktorzy klubowi lub osoby przez nich wyznaczone. Każdy uczestnik szkolenia akceptując regulamin, oświadcza, że posiada aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.

Uwaga:

Organizator nie zapewnia wyżywienia. Istnieje możliwość noclegu na sali OSiRu z piątku na sobotę, należy wziąć ze sobą śpiwór. Wyżywienie obok hali w hotelu (na wcześniejszy telefon) – Tel. 606 823 889

 

 

Seminarium szkoleniowe karate shotokan z udziałem senseia Hiroshi Shirai i Carlo Fugazza. 14-14 października 2017.

III Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

8 i 9 lipca 2017 roku w Niechorzu odbyło się III Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził Sensei Marc Stevens, bezpośredni uczeń senseia Hiroshi Shirai. Organizatorem szkolenia był Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Shotokan Człuchów, który w tym czasie przebywał w Niechorzu na obozie sportowym.

 

 

 

W szkoleniu wzięły udział kluby zrzeszone w Shotokan Goshindo Institute Poland:

 • MUKK "Shotokan" w Tucholi
 • MUKK "Shotokan" w Chojnicach
 • MUKK "Shotokan" w Czersku
 • MUKK "Shotokan" w Śliwicach
 • Klub Karate "SHOTOKAN" w Kaliskach
 • MUKK Shotokan Człuchów
 • MUKK "Champion" Słupsk
 • MUKK w Lubaczowie
 • Klub Karate TOKON w Wałczu
 • Uczniowski Klub Karate "Shotokan" w Tucznie
 • Kase Ha Karate Do "Garage" Mały Rydnik k.Grudziądza

Czytaj więcej: III Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

Od 25 do 27 sierpnie trwało zaawansowane szkolenie instruktorskie przeznaczone dla instruktorów, kandydatów na instruktorów oraz dla zaawansowanych zawodników SGI Poland. Na treningach spotkali się przedstawiciele większości klubów zrzeszonych w SGI Poland. Tematyka szkolenia dotyczyła podstaw karate, zasad instruktażu, regeneracji potreningowej oraz metodyki prowadzenia zajęć dla dzieci. Pojawiły się także elementy bardziej zaawansowane jak studiowanie strategii walki oraz bezpośrednie nawiązania do samoobrony, w tym także do technik parterowych, które powinny znaleźć się w arsenale każdego zawodnika. Wspólnym mianownikiem wszystkich zajęć było mentalne nastawienie do wykonywania i stosowania uczonych technik karate.

Czytaj więcej: Szkolenie instruktorskie SGI Poland, Tuchola 2017

Sensei Shirai w Braunschweig
 
3 i 4 czerwca odbyło się w Braunschweig szkolenie poprowadzone przez mistrzów: Hiroshi Shirai /10 Dan/, Dario Marchini /8 Dan/ oraz Cristinę Restelli /7dan/. W szkoleniu wzięła udział kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli S.G.I. Poland.
Pierwszą sesję treningową poprowadził sensei Shirai skupiając się na formach Heian Nidan i Godan wraz z ich bunkai. Natomiast sensei Marchini popracował nad kihon na poziom shodan oraz kata Bassai dai i Sochin.
Ostatni trening ponownie poprowadził sensei Shirai wprowadzając bunkai do kata ćwiczonych z senseiem Marchinim. Sensei jak zwykle zaskoczył wszystkich prezentując bunkai w nowej odsłonie. Bunkai w jego wykonaniu są żywą formą, którą ciągle podlega modyfikacjom. Ćwiczone w ten sposób jest bliższe idei kumite, w którym nie ma miejsca na powtarzalność sytuacji. Na szkoleniu nie zabrakło również kombinacji do kumite ćwiczonych z partnerem.
 
W sobotę po wieczornym treningu odbyły się także egzaminy na stopnie mistrzowskie. W rodzinie S.G.I. Poland przybyły cztery osoby ze stopniem shodan. Wszystkim serdecznie gratulujemy !
 
2017  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates