background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

Doroczne szkolenie z Sensei Hiroshi Shirai i Carlo Fugazza

 
19 i 20 października w Hanowerze odbyło sie doroczne szkolenie z Sensei Hiroshi Shirai /10dan/ i Carlo Fugazza /8dan/. W szkoleniu uczestniczyło 12 członkow SGI Poland.
 
Maestro na szkolenie przygotował kata Heian Godan, Bassai Dai i Sochin wraz z interpretacja - bunkai. Nie zabrakło ćwiczeń w parach gdzie dominowała taktyka kumite z wykorzystaniem technik kizami i gyaku zuki. Na zakończenie szkolenia, żegnając się, Maestro wyraził dużą radość, że zaledwie tydzień po szkoleniu w Tucholi ponownie widzi karateków z Polski. Podczas szkolenia w Hanowerze Sensei Marc Stevens potwierdził swój przyjazd do Polski w 2020 roku. Szkolenie odbędzie się w Człuchowie w dniach od 7 do 9 marca.
 

Maestro Shirai w Polsce.

12 października 2019 roku miała miejsce niezwykle ważna wizyta Mistrza Hiroshi Shirai w Polsce. Na zaproszenie SGI Poland, jedynej organizacji w Polsce, która nieprzerwanie współpracuje z Mistrzem na arenie międzynarodowej, sensei Shirai zawitał do Tucholi i przeprowadził cztery sesje treningowe dla członków Shotokan Goshindo Institute Poland. Wizyta ta była ukoronowaniem kilkuletnich starań organizacji i ostatecznie Meastro przyjął zaproszenie.

Czytaj więcej: Maestro Shirai w Polsce

Polcanto 2019.

 

W tegorocznym stażu w Polcanto koło Florencji, który odbył się w dniach 2-4 sierpnia, uczestniczyła ośmioosobowa reprezentacja SGI Poland w następującym składzie:

  •   Tomasz Krygowski /4dan/ - Tuchola
  •   Tadeusz Kurzawski /4dan/ - Ostrów Wlkp.
  •   Robert Reiter /4dan/ - Wałcz
  •   Marcin Zawada /3dan/ - Mały Rudnik
  •   Przemysław Juchniewicz /2dan/ - Słupsk
  •   Jacek Skórczewski /2dan/ - Bydgoszcz
  •   Jacek Przysada /2dan/ - Ostrów Wlkp.
  •   Maciej Krygowski /1dan/ - Tuchola

Czytaj więcej: Polcanto 2019

Kurs instruktrorski SGI Poland. Tuchola 2019

W dniach 23-25 sierpnia odbył się w Tucholi coroczny zjazd szkoleniowy przeznaczony dla instruktorów, kandydatów na instruktorów i kandydatów na stopnie mistrzowskie.

Czytaj więcej: Kurs instruktrorski SGI Poland. Tuchola 2019

 Sensei Marc Stevens - Sztynwag

 Na zaproszenie klubu Kase Ha Karate Do "Garage" z Małego Rudnika 12-14 lipca zawitał po raz kolejny do Polski sensei Marc Stevens /6dan/. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele klubów członkowskich SGI Poland oraz goście z innych klubów.

Szkolenia z senseiem Stevensem są bardzo intensywne, a on sam jest bardzo wymagający. Były to więc trzy dni mocnych treningów a zarazem wspaniała okazja do pracy nad swoim karate. W programie znalazło się sporo podstaw, co zawsze przydaje się wszystkim bez wyjątku, a instruktorom metodyka wprowadzania ich.  Nie zabrakło również kata oraz bunkai. Mieliśmy okazję sporo czasu spędzić na ćwiczeniu kombinacji do kumite, do których sensei Marc wplatał techniki otwartej dłoni. Doświadczenie i wiedza, jaką zdobył sensei asystując mistrzom Kase i Shirai oraz warunki motoryczne, robią na każdym ogromne wrażenie, a szkolenia z nim należą do najlepszych.

2019  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates