background
SGI

Od 11 do 14 sierpnia ZAPRASZAMY na szkolenie do Człuchowa. Gościem wydarzenia będzie sensei Marc Stevens.

Hiroshi Shirai w Karlsruhe

 
W Karlsruhe, w dniach 28-29 kwietnia, odbyło się szkolenie, które poprowadził mistrz Hiroshi Shirai /10 Dan/. W stażu uczestniczyła 4-osobowa grupa przedstawicieli  SGI Poland.
 
 

Była to doskonała okazja, aby pod okiem senseia studiować kata Heian Shodan, Nidan, Sandan oraz Sochin. Ćwiczyliśmy elementy bunkai kata uczniowskich oraz bunkai kata Sochin, któremu sensei poświęcił znaczną część treningów. Na początku każdej sesji treningowej sensei Shirai objaśniał zasady tradycyjnego karate, które analizowaliśmy podczas wykonywania kihon podstawowego. Oczywiście nie zabrakło elementów kumite. Sensei zaprezentował kilka kombinacji, które systematycznie rozwijał, zwracając szczególną uwagę na timing oraz elementy taktyki walki. Podczas takiego treningu bardzo trudno jest zachować zasady obowiązujące w kumite oraz utrzymać dostateczną moc technik. Sensei często przerywał ćwiczenia, widząc błędy wynikające z braku koncentracji, nieopanowania emocji oraz niewłaściwych reakcji na atak.

Wyjazd do Karlsruhe był takżę świetną okazją, aby zobaczyć wiele świetnych demonstracji w wykonaniu Alessandro Cardinale, Marc Stevens, Rosario Di Mauro oraz Mirko Saffiotti.

ZAPRASZAMY

 

 

Organizator:
S.G.I. Poland
OKK Shotokan Ostrów Wielkopolski
Tadeusz Kurzawski (tel. 502548465)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce:
Hala Szkoły Podstawowej nr 11
w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Batorego 2

Program:
Piątek, 11 maja 2018 roku
18.00-18.50 – rejestracja uczestników (hol hali Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Batorego 2
19.00-20.30 (5-1 kyu, dan)

Sobota, 12 maja 2018 roku
8.00-8.50 – rejestracja uczestników (hol hali Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Batorego 2
9.00-11.00 (5-1 kyu, dan)
11.00-12.00 (9-6 kyu)
12.00-14.00 (5-1 kyu, dan)

Opłaty:
5-1 kyu, dan – 120zł
Tylko sobota:
9-6 kyu – 20zł
5-1 kyu, dan – 100zł

Grupy zorganizowane proszone są o przedstawienie przy rejestracji listy uczestników i odliczonej kwoty za udział w treningach, co bardzo ułatwi pracę organizatorom.
Podczas szkolenia nie wolno używać aparatów fotograficznych, kamer video i innych urządzeń rejestrujących. Za rzeczy osobiste i wartościowe uczestników szkolenia organizator nie odpowiada.
Za nieletnich uczestników szkolenia odpowiedzialni są ich instruktorzy klubowi lub osoby przez nich wyznaczone. Każdy uczestnik szkolenia akceptując regulamin, oświadcza, że posiada aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
Uwaga: Organizator nie zapewnia wyżywienia.

IV Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan Młodzików SGI Poland w Krzyżu Wlkp.

Prekursorem krzyskiego karate od lat 90-tych jest Krzysztof Czekała. Instruktor sportu karate posiadający stopień mistrzowski 3 dan, który propaguje dyscyplinę karate na terenie Krzyża oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Założyciel Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate Tradycyjnego „FUDOKAN” w Krzyżu Wlkp., który to w minioną sobotę zorganizował IV Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan S.G.I. Poland, a w którym startowało blisko 200 zawodników z takich miejscowości jak: Ostrów Wlkp., Słupsk, Chojnice, Czersk, Drawsko, Śliwice, Tuchola, Drezdenko, Ostrzeszów, Mały Rudnik, Człuchów, Pelplin, Wałcz, Tuczno, Lubasz i Krzyż Wlkp. Zawody te wspiera wielu sponsorów w tym powiat czarnkowsko-trzcianecki, urzędy gmin Krzyża oraz Drawska. Turniej ten jest jedną z największych imprez sportowych w powiecie.

Czytaj więcej: IV Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan Młodzików SGI Poland w Krzyżu Wlkp

Szkolenie z sensei Fugazza w Prenzlau

 
W Prenzlau 06-07 kwietnia 2018 roku odbyło się szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Gospodarzem szkolenia był klub: Karate Dojo "Zanshin" e.V. w Prenzlau. Pod okiem senseia ćwiczyło blisko 130 osób, z czego połowa zgromadzonych na sali przyjechała z Polski, a najliczniejszą grupą była reprezentacja S.G.I. Poland. Pierwszy trening odbył się w piątek wieczorem i na nim ćwiczone było kata Heian Sandan, Jion oraz elementy bunkai. Nie zabrakło również  podstawowego kihon, który ćwiczony był także z partnerem.

Czytaj więcej: Szkolenie z sensei Fugazza w Prenzlau

2018  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates