background
SGI

Szkolenie karatedo shotokan w Człuchowie; sensei Marc Stevens. 9-11 lipca 2021

W dniach od 9 do 11 lipca po niemal półtorarocznej przerwie w Polsce gościł ponownie sensei Marc Stevens, który przyjechał na zaproszenie sensei Pawła Zielińskiego z człuchowskiego klubu karate. Człuchów ma bardzo bogatą historię szkoleń karate shotokan. Przed laty gościł tutaj Mistrz Shirai, a teraz szkolenie prowadził jeden z najwytrwalszych i najbardziej oddanych uczniów Mistrza, czyli Marc Stevens. Sensei Stevens, oprócz długiej kariery sportowej ma w dorobku niezliczoną ilość szkoleń z Mistrzami Shirai i Kase, którym wielokrotnie asystował. Doskonale więc łączy swoje doświadczenie z naukami obu Mistrzów.
 
Trzydniowy kurs odbył się w pięknej, świeżo wybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rychnowach tuż obok Człuchowa. Zajęcia odbyły się z podział na grupy zaawansowania i wzięło w nich udział ponad 70 zawodników, co zważywszy na okres wakacyjny i popandemiczny trzeba uznać za bardzo dobry wynik. Łącznie na sali uczestnicy spędzili 11 godzin, a pod bacznym okiem senseia Stevensa ćwiczyli przedstawiciele klubów i sekcji z Bielska-Białej, Krzyża Wielkopolskiego, Wałcza, Słupska, Wilna, Małego Rudnika, Nowego a także z Kuwejtu, Sąpolna oraz Człuchowa. 
 
Tematyka tegorocznego szkolenia nawiązywała do ogólnie trudnej sytuacji wszystkich uprawiających sport niezawodowy wynikającej z rozprzestrzeniania się wirusa. Z tego powodu sensei Stevens skupił się na treningu podstaw. Zarówno w obszarze techniki jak i poruszania się. Wiele ćwiczeń dotyczyło technik podstawowych, kata oraz bunkai i kumite. Dało to możliwość rozwoju nie tylko początkującym adeptom, ale także zaawansowanym zawodnikom oraz instruktorom.

Czytaj więcej: Szkolenie karatedo shotokan w Człuchowie; sensei Marc Stevens.

KURS TECHNICZNY edycja jesienna 2020


Zapraszamy na drugą edycję tegorocznego zaawansowanego szkolenia SGI Poland, które będzie kontynuacją letniego szkolenia instruktorskiego w Sąpolnie. Zainteresowanych instruktorów oraz zaawansowanych praktyków karate do Bielska-Białej zaprasza Beskidzki Klub Tradycyjnego Karate KEIKO oraz członkowie komisji Technicznej SGI Poland.

Termin: 6-8 listopada 2020; piątek-niedziela
Temat: kata mistrzowskie, zaawansowane aspekty kumite
Organizator: Keiko
Pytania i zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sensei Marc Stevens w Człuchowie

Od 6 do 8 marca przebywał w Człuchowie na zaproszenie Pawła Zielińskiego z Klubu Karate Shotokan w Człuchowie sensei Marc Stevens (6dan), uczeń mistrzów Shirai i Kase. W treningach uczestniczyła setka zawodników z kilku klubów SGI Poland. W sumie najbardziej zaawansowani spędzili w dojo 13 i pół godziny trenując i słuchając komentarzy senseia Stevensa. Najbardziej aktywni jak zwykle nagrodzeni zostali medalami, a wszystkim Paniom na zakończenie niedzielnych zajęć sensei Paweł Zieliński wręczył kwiaty.

Czytaj więcej: Szkolenie Klubowe; Sensei Marc Stevens w Człuchowie

Epidemia koronawirusa storpedowała tegoroczny kurs instruktorski w Tucholi. Częściowo udało się go zastąpić jednodniowym szkoleniem dla zaawansowanych, które odbyło się 22 sierpnia w Sąpolnie. W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele pięciu klubów, a treningi prowadzili członkowie komisji technicznej i sędziowskiej SGI Poland. Oprócz krótkiej standaryzacji kata Jiin wszystkie pozostałe treningi zostały poświęcone różnorodnym aspektom kumite. Przeanalizowane zostały zarówno bazowe elementy składowe techniki podstawowej, najprostsze sposoby prowadzenia walki, ale także Kake waza, jak również bardziej zaawansowane strategie jak Amashi waza, Renzoku kogeki czy Sasoi. Treningi kumite były prowadzone w połączeniu z dokonaną na początku standaryzacją kata i zawierały właśnie elementy i zasady zawarte w kata Jiin. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10.00 i zakończyły egzaminami o godzinie 19.00.

Czytaj więcej: KURS INSTRUKTORSKI SGI; Sąpolno 2020

Szkolenie w Yudanshakai w Mediolanie

W dniach od 11 do 18 stycznia 2020 trójka instruktorów SGI Poland wyjechała na staż do Mediolanu. Sensei Robert Reiter/Walcz-5dan/, Sensei Przemysław Juchniewicz /Słupsk-3dan/ i Sensei Paweł Zieliński/Człuchów-3dan/ ćwiczyli w Yudanshakai - dojo Sensei Carlo Fugazzy/8dan/, który jest prezydentem Shotokan Cultural Institute.

Nasi instruktorzy mieli okazję szlifować swój warsztat zarówno pod okiem Sensei Fugazzy jak i Sensei Cardinale. Otrzymali również zaproszenie na specjalny trening, który poprowadził Sensei Hiroshi Shirai/10dan/. W zajęciach prowadzonych przez Maestro Shirai wzięło udział wielu wybitnych włoskich instruktorów: Sensei Fugazza, Sensei Marchini, Sensei Cardinale, Sensei Campari, Sensei Acri, Sensei Abate i wielu, wielu innych...

Czytaj więcej: Szkolenie w Yudanshakai w Mediolanie

2021  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates