background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

W dniach 23-24 kwietnia w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. odbył się II Ogólnopolski Turniej  Karate Shotokan S.G.I. Poland. Zawody te mają już ponad 10-cio letnią tradycję, jednak dopiero w zeszłym roku podniesiono rangę turnieju do miana ogólnopolskiego. Turniej został zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego „FUDOKAN”oraz Państwo Beatę i Krzysztofa Czekałów.

 

W zawodach wzięło udział 180 zawodników z niemal wszystkich klubów członkowskich S.G.I. Poland: Słupska, Pelplina, Chojnic, Czerska, Ostrzeszowa, Człuchowa, Ostrowa Wielkopolski, Lubaczowa, Śliwic, Tucholi, Skarszew, Wałcza oraz sekcje gospodarzy z Lubasza, Wielenia, Drezdenka i z Krzyża Wielkopolskiego.
W sobotę po rejestracji wszystkich ekip rozpoczęły się eliminacje do niedzielnych finałów. Walki rozgrywały się na dwóch matach z podziałem na kategorie wiekowe oraz z podziałem na stopnie zaawansowania. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczył – jako sędzia główny – Sensei Paweł Zieliński /3dan/ z Człuchowa. Przed finałami odbył się zaplanowany wcześniej trening z podziałem na trzy grupy, który poprowadzili : Robert Reiter /4dan/, Marcin Szwarc /2dan/ i Przemysław Juchniewicz /1dan/.

Niedzielne finały otworzył pan Zygmunt Jasiewicz, burmistrz Krzyża Wlkp., który docenił starania organizatorów podkreślając ich zaangażowanie w organizację turnieju oraz w promocję miasta jak i całego regionu.

Eliminacje i finały przebiegły bardzo sprawnie dzięki doświadczeniu organizatorów i koordynacji sędziego głównego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

WYNIKI TURNIEJU

2021  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates