• sgi2.jpg
  • sgi3.jpg
  • slide1.jpg

Szkolenie shotokan. C.Fugazza; Hanower 2018

Szkolenie shotokan. C.Fugazza; Hanower 2018

W Hanowerze, 16-18 lutego, odbyło się szkolenie poprowadzone przez sensei Carlo Fugazzę /8 Dan/. W szkoleniu wzięła udział ośmioosobowa grupa z SGI Poland, w skład której weszli przedstawiciele klubu z Człuchowa oraz z wałeckiego klubu "TOKON":

- Sensei Robert Reiter – 4 Dan – Wałcz
- Sensei Paweł Zieliński – 3 Dan – Człuchów
- Sensei Stanisław Chrapkowski – 1 Dan - Człuchów
- Ryszard Ostaszewski – 1 Kyu Człuchów
- Szymon Szulta – 4 Kyu – Człuchów
- Laura Gerasz – 4 Kyu – Wałcz
- Wojciech Dzieciątko – 5 Kyu – Człuchów
- Amelia Gerasz – 5.1 Kyu - Wałcz

 

Głównym tematem szkolenia była praktyka kata oraz bunkai. Sensei Fugazza zaprezentował kata Enpi i Kanku-sho. Była to także okazja do treningu kata: Heian Shodan, Heian Sandan, Heian Godan oraz Tekki Shodan. Sensei Fugazza wyjaśniał, iż te formy są bardzo dobrą bazą do praktyki kata Bassai-dai, mając wiele punktów stycznych. Nie zabrakło również ćwiczeń przygotowujących do aplikacji kata. Mistrz Fugazza objaśniał krok po kroku zasady obowiązujące w bunkai. Ta wiedza jest niezbędna do prawidłowej praktyki bunkai i szczególnie cenna dla instruktorów wprowadzających swoich uczniów w to skomplikowane zagadnienie.

grupa przedstawicieli SGI została również zaproszona na zamknięty piątkowy trening z mistrzem Fugazzą, podczas którego sensei przedstawił wariację kihon na 1 i 2 dan. Ćwiczyliśmy zastosowanie kihon z jednym lub czteroma przeciwnikami, co też było analogią do bunkai kata.

KONTAKT

tel.: 606-257-225

email: poczta@karatepoland.pl

SGI-Poland
ul. Czarna Droga 1
89-500 Tuchola

Back to Top