Turniej w Krzyżu Wlkp. - 23-24.03.2013

W sobotę i niedzielę 23-24 marca odbywał się w Krzyżu IX Międzywojewódzki Turniej Karate SHOTOKAN zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego „Fudokan” w Krzyżu, przy współudziale Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników reprezentujących wszystkie kluby zrzeszone w naszej i innych organizacjach karate. Wyniki poszczególnych konkurencji znajdują się poniżej:

Wyniki

Turniej rozgrywany corocznie wczesną wiosną jest jedną z największych imprez sportowych w powiecie i drugą co do liczby uczestników imprezą sportową naszej organizacji. Zawody wspierane są m. in. przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, urzędy gmin w Krzyżu i Drawsku

oraz sponsorów prywatnych. Tradycyjnie zawodom towarzyszyło szkolenie karate shotokan prowadzone przez instruktorów S.C.I. Poland. Program dwóch dwugodzinnych bloków treningowych koncentrował się, w grupie zaawansowanej nad sposobami poruszania i timingu w kumite, technikach nożnych w tym podwójnych w kihonie oraz Goshin-do. Z kolei grupa w której dominowali młodsi stażem adepci ćwiczyła kumite formalne oraz kata Heian.

Wieczorem w sobotę odbyło się spotkanie instruktorów poświęcone bieżącym sprawom organizacji oraz zmianom w kalendarzu imprez S.C.I.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, rodzicom i opiekunom, którzy znacząco przyczynili się do przeprowadzenia turnieju.