Szkolenie z senseiem M.Stevensem. Łeba 2015

W dniach 10-12 lipca 2015, w Łebie podczas obozu klubów z Człuchowa, Lubaczowa, Wilna i Słupska odbył się dodatkowo specjalny kurs szkoleniowy z sensei Marc'iem Stevensem 6 dan. Organizatorem tego kursu był Sensei Paweł Zieliński 3dan z MUKKS w Człuchowie. W szkoleniu wzięło udział ponad 130 osób z następujących miejscowości: Człuchowa, Słupska, Tucholi, Chojnic, Czerska, Krzyża Wielkopolskiego, Lubaczowa, Wałcza, Kalisk, Pelplina, Skarszew i Wilna.

 

Pierwszy trening odbył się w piątek wieczorem i był przeznaczony dla czarnych pasów. Sensei Marc Stevens skupił się na podstawach, które analizowane były na bazie kihon na stopień shodan oraz kata Tekki Shodan. Kolejne dwa dni obfitowały w bardzo szczegółowy trening wszystkich kata z grupy Heian oraz ich happo bunkai. Sensei zaprezentował i
objaśnił również kihon shodan i nidan oraz mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi ćwiczeniami poprawiającymi podstawy karate shotokan.
Kurs był wspaniałą okazją do ugruntowania podstaw oraz poprawienia swojego karate, korzystając z wiedzy i doświadczenia tak wybitnego szkoleniowca jakim jest Marc Stevens. Przypomnijmy, iż był on asystentem Sensei Taiji Kase i obecnie pełni tą rolę przy Maestro Hiroshi Shirai.

Specjalne podziękowania dla Sensei Grzegorza Konieczki 6dan z Kuwejtu dzięki, któremu możliwe było zorganizowanie tego szkolenia.