Staż Shoto-Goshin Karate-do w Berlinie, 19-20 lutego 2016

19 i 20 lutego 2016 roku odbył się w Berlinie staż karate z Sensei Claudio Cerutim. Kilkuosobowa grupa instruktorów SGI Poland wzięła w nim udział już po raz drugi. Szkolenie, podobnie jak poprzednim razem, poprowadził w całości Sensei Claudio Ceruti 6 dan z Włoch, a asystowali mu Gianluca Tenti (4 dan) oraz Luca Pavoni (4 dan).

 

W sobotę od godziny 11:00 do 16:00 była okazja przećwiczyć wiele aspektów związanych z Goshindo jak i karate Shotokan, które wzajemnie uzupełniają się tworząc obraz kompletnej wizji karate do, którą od wielu lat kroczy i rozwija Mistrz Hiroshi Shirai.

Podczas tej długiej sesji treningowej Sensei Claudio prezentował i objaśniał szczegóły dotyczące bunkai Heian Nidan i Sandan. Poznaliśmy również nową formę Goshindo KAISHU KYOKA KUN REN, która bazuje na technikach otwartej dłoni. Sensei dużo uwagi poświęcił presji na podłoże, która wraz z odpowiednim oddechem i koncentracją prowadzi do właściwego zrozumienia technik karate. Oczywiście nie zabrakło ćwiczeń w parach podczas bunkai i kombinacji Goshindo w różnych wariantach.

Na zakończenie stażu delegacja SGI Poland skorzystała z okazji do rozmowy z Senseiem na temat szczegółów jego przyjazdu do Tucholi na początku kwietnia oraz wielkiego wydarzenia dla SGI Poland jakim będzie przyjazd w maju Mistrza Hiroshi Shirai do Polski.

 

Back to Top