Sensei Shirai w Backnang

12 i 13 marca kilkunastoosobowa grupa z Polski reprezentowała Shotokan Goshindo Institute Poland na dorocznym Międzynarodowym Szkoleniu Karate w Backnang w Niemczech. Szkolenie poprowadzili Sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/ oraz Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Podczas demonstracji  asystował Sensei Marc Stevens /6 Dan/. SGI Poland reprezentowali przedstawiciele sześciu klubów z Tucholi, Człuchowa, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Słupska oraz Wałcza.

Podczas dwudniowego szkolenia, ponad 150 zawodników z całej Europy ćwiczyło pod okiem Maestro kata: Heian Yondan, Jion oraz Sochin. Wszystkie trzy formy demonstrowane był wraz ze szczegółową analizą ich zastosowania. Poza studiowaniem form kata Maestro poświęcił również wiele czasu na trening kumite, który jak to zwykle ewoluował w czasie szkolenia od kilku prostych technik do zaawansowanej kilkunastoelementowej kombinacji.

Na zakończenie szkolenia cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Maestro, który był wyraźnie zadowolony tak liczną grupą z Polski oraz życzył bezpiecznego powrotu do domu.