Wizyta we Florencji

W dniach 29.04-02.05.2015 roku, dwaj reprezentanci SGI Poland, członkowie OKKS: Tadeusz Kurzawski i Jacek Przysada, przebywali we Włoszech na zaproszenie Dyrektora Technicznego SGI Poland Sensei Claudio Ceruti.

Podczas czwartkowego poranka mieli niezwykłą okazję trenować pod okiem Sensei Claudio Cerutiego na wzgórzu Monte Senario, u stóp XIII wiecznego Klasztoru. Sensei zaprezentował wówczas ćwiczenia poprawiające umiejętności poruszania się w kumite i omówił metodykę treningu poruszania się na łonie natury z wykorzystaniem ukształtowania terenu.

Pod wieczór w miejscowości Senia, karatecy z Ostrowa wzięli udział w treningu grupy zaawansowanej prowadzonej przez Sensei Roberto Benocci (5 dan). Trening dotyczył zagadnień kumite, synchronizacji ruchów z przeciwnikiem oraz możliwości wykorzystania różnych strategii walki.
Poranny piątkowy trening okazał się być szkoleniem włoskich instruktorów Goshindo, które prowadził Sensei Claudio Ceruti. Przećwiczono po jednej kombinacji z grupy SHOTOTAIDA i GOSHINTAIDA oraz bunkai kata tekki sandan według standardów Goshindo. Kolejny trening tym razem w miejscowości Pistoia, prowadzony w wąskim gronie przez Sensei Claudio Cerutiego dotyczył metodyki treningu kopnięć i uderzeń na worek. Sensei zaprezentował i omówił ćwiczenia rozwijające prawidłową presję kopnięć oraz ćwiczenia utrzymania właściwej pozycji w trakcie uderzeń z różnego dystansu.
Podczas całego pobytu Tadeusz Kurzawski i Jacek Przysada byli niezwykle ciepło przyjmowani. Serdecznie dziękujemy Sensei Claudio Ceruti, Sensei Roberto Benocci i Sensei Gianluca Tenti za opiekę, gościnę i bezcenne wskazówki treningowe.

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top