Sensei Shirai w Braunschweig

16 i 17 maja 2015 roku po raz kolejny odbyło się w Braunschweigu /Niemcy/ Międzynarodowe Szkolenie Karate. Siedmiu przedstawicieli SGI Poland uczestniczyło w Międzynarodowym Szkoleniu Karate Shotokan, które prowadzili Sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/, Sensei Dario Marchini /7 Dan/ oraz Sensei Cristina Restelli /6 Dan/.

Zajęcia prowadzone były w trzech grupach zaawansowania. Podczas weekendu Mistrzowie zaprezentowali m.in. Kata Hangetsu wraz z Bunkai oraz Kata Gojushiho-Sho także z zastosowaniem. Maestro poświęcił również sporo czasu na zaawansowaną i skomplikowaną kombinację kumite, zaś Sensei Marchini analizował fragment wymagań egzaminacyjnych na poziomie 2 Dan. Shotokan Goshindo Institute – Poland podczas weekendowego szkolenie reprezentowali:

- Sensei Tomasz Krygowski /4 Dan/ z Tucholi

- Sensei Tadeusz Kurzawski /4 Dan/ z Ostrowa Wielkopolskiego

- Sensei Robert Reiter /4 Dan/ z Wałcza

- Sensei Paweł Zieliński /3 Dan/ z Człuchowa

- Sensei Jacek Przysada /2 Dan/ z Ostrowa Wielkopolskiego

- Bogdan Matuszewski /1 Kyu/ z Piły

- Piotr Najdowski /3 Kyu/ z Chojnic

Miło nam zakomunikować, że podczas szkolenia nasz kolega Sensei Jacek Przysada z Ostrowa Wielkopolskiego pomyślnie zaliczył egzamin na stopień 2 Dan. Serdecznie gratulujemy.

Podczas szkolenia przedstawiciele Zarządu SGI Poland przeprowadzili rozmowę z Maestro, podczas której ponownie został poruszony temat przyjazdu Sensei Hiroshi Shirai do Polski. Przewodniczący przedstawił aktualną sytuację w  SGI i zapewnił Mistrza, że karatecy z Polski są gotowi na jego przyjazd. Sensei przyjął te słowa z zadowoleniem i potwierdził przyjazd do Polski.

 

Back to Top