X Jubileuszowy Turniej Karate Shotokan S.G.I. Poland w Krzyżu Wlkp.

X Jubileuszowy Turniej Karate Shotokan S.G.I. Poland w Krzyżu Wlkp.

W dniach 12-13.04.2014r w hali sportowej przy miejscowym gimnazjum odbył się tradycyjnie, międzywojewódzki  turniej karate SHOTOKAN. W imprezie wzięło udział około dwustu zawodników, którzy startowali w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Turniej od lat stanowi jedną z najmocniejszych pozycji sportowych w Krzyżu. Głównym organizatorem jest Krzysztof Czekała – instruktor i opiekun miejscowych zawodników i założyciel klubu MUKKT „Fudokan”. Imprezę wspiera Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki oraz Miasto i Gmina Krzyż. Zainteresowani są też lokalni sponsorzy. Dzięki ich wsparciu organizatorom udaje się zrobić zawody o wysokiej randze oraz zasięgu ponadwojewódzkim.

W tym roku był to największy turniej w Krzyżu Wlkp.  a zawodnicy przyjechali z wielu miejscowości Polski. W turnieju uczestniczyły drużyny z: Lubaczowa, Słupska, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Poznania, Pelplina, Chojnic, Czerska, Tucholi, Kalisk, Śliwic, Lińska, Skarszew, Człuchowa, Piły, Krajenki, Złotowa, Drezdenka, Wielenia.

Eliminację turnieju rozpoczęły się w sobotę po szkoleniu sędziowskim na którym były omówione przepisy sędziowskie dotyczące rozgrywania jiyu-ippon-kumite w kategorii młodzicy starsi, które rozgrywano po raz pierwszy na zawodach w Krzyżu.

Natomiast niedzielne finały turnieju rozpoczęły się o godz. 13.00, gdzie oprócz finałowych pojedynków można było zobaczyć pokazy karate, które prezentowali instruktorzy i ich uczniowie z klubów z Pelplina, Tucholi i Ostrowa Wlkp. Po zakończonych konkurencjach nagrody wręczyli: starosta Wiesław Maszewski, burmistrz Zygmunt Jasiewicz, naczelnik Ryszard Jabłonowski, dyrektor Renata Dahmani oraz przedstawiciele innych instytucji: pani Regina Jaworska i pani Joanna Majewska. Nad ocenami czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczyła Katarzyna Suss z Poznania. Podczas finałów na hali krzyskiej gościła  telewizja TV Astra z Piły.

 

 Do obejrzenia galerii z zawodów zapraszamy do zakładki MULTIMEDIA. Wyniki dostępne są w dziale WYNIKI TURNIEJÓW.

Back to Top