Seminarium Shoto Goshin Karate Do, Hamburg, 1 marca 201

Sezon szkoleń międzynarodowych można uznać za rozpoczęty! 1 marca grupa instruktorów SGI-Poland miała przyjemność uczestniczyć w stażu Shoto Goshin Karate Do zorganizowanym przez sensei Jörga Bendriena z Budo Club Goshin. Hamburskie staże Goshindo, początkowo prowadzone przez Maestro Hiroshi Shirai, odbywają się corocznie wczesną wiosną, a tegoroczny był już 20 z kolei.

Głównym prowadzącym stażu był Hanshi Claudio Ceruti, a asystentami byli Kyoshi Massimo Abate, Kyoshi Angelo Torre, Kyoshi Alessandro Ferrari oraz nasz przyjaciel Kyoshi Gianluca Tenti.

Pierwsza część stażu poświęcona została zagadnieniom pozornie bardzo łatwym, bo podstawom karate, umiejętności generowania energii, wykorzystania pracy ciała, postawom. Sensei Ceruti starał się pokazać, jak powinien wyglądać prawidłowy trening zaawansowanego adepta karate i czym on się różni od bezmyślnego wykonywania dziesiątek powtórzeń kihon lub kata. Szybko okazało się, że taki trening wymaga wielkiej koncentracji, a prawidłowe wykonanie nawet prostych kombinacji nie jest takie proste, na jakie mogło wyglądać.

Druga i trzecia część treningu to z kolei aplikacje poznanych zasad. Ćwiczący mogli się przekonać jak wyglądają interpretacje podstawowych form Goshindo wykonywane przez asystentów Hanshi Cerutiego.

Staż w Hamburgu był okazją do potwierdzenia terminów wizyt sensei Cerutiego w Polsce. Pierwsza z nich będzie miała miejsce w dniach 16-18 maja, natomiast druga 19-21 września 2014.

Galeria zdjęć ze stażu dostępna na facebookowej stronie SGI Poland.