Puchar SGI Poland w Słupsku

W sobotę 14 listopada odbył się w Słupsku Puchar Karate SGI Poland. Ta najważniejsza impreza w sezonie była w tym roku wyjątkowo mocno obsadzona. 244 reprezentantów niemal wszystkich klubow członkowskich po raz pierwszy zawitało do Słupska, który był gospodarzem tych mistrzostw. Również po raz pierwszy ten flagowy turniej rozgrywany był na 4 matach przy udziale ponad 30 sędziów. Wszystko to udało się bardzo sprawnie zorganizować w jeden dzień.

 Liczne autobusy i samochody z zawodnikami, które od rana ustawiały się przed szkołą robiły na wszystkich piorunujące wrażenie. Gościem głównym, który oficjalnie otworzył zawody był Pan Robert Biedroń - Prezydent Słupska. Docenił on starania organizatora Przemysława Juchniewicza z Klubu Karate Champion i zawodników, którzy przyjechali z całego kraju.

Zawody przebiegały niezwykle sprawnie i bez przestojów, głównie dzięki pracy Pawła Zielińskiego, piastującego funkcję Sędziego Głównego. Odbyło się niemal pół tysiaca pojedynków na bardzo wysokim poziomie. Tak duża liczba pojedynków, w tak krótkim czasie pokazała, że SGI Poland dysponuje już, poza fantastycznymi zawodnikami, także bardzo dobrymi sędziami.

 

O medal nie było łatwo, szczególnie w konkurencjach, do których zgłosiło się po 30 zawodników. Najwięcej medali zdobył najliczniej reprezentowany klub z Człuchowa. Zaraz za nim, niemal na równi do samego końca rywalizowały kluby ze Słupska, Tucholi, Lubaczowa, Pelplina i Krzyża.

WYNIKI TURNIEJU

 

Back to Top