Mikołajkowy Turniej Karate Młodzików w Ostrzeszowie

W dniu 15 grudnia 2013 r. odbył się w Ostrzeszowie Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate Młodzików  S.G.I.-Poland organizowany przez MUKK "Enpi". Ze względu na załamanie pogody przesunięto go o tydzień. Pogoda nie sprawiła tym razem psikusa i na tatami stanęli młodzi adepci karate trenujący na co dzień w Ostrowie Wielkopolskim, Czersku, Tucholi, Śliwicach, Krzyżu Wielkopolskim, Drezdenku, Kobylej Górze, Doruchowie, Zamościu koło Grabowa i Ostrzeszowie. Uroczyste finały poprzedziły eliminacje. Konkurencje były proste, wielokrotnie ćwiczone na treningach, ale trema związana z publicznością, występem na tatami peszyły nie jednego malucha. Najlepsi zostali wyróżnieni pucharami i nagrodami. W wolnych chwilach zwiedzano Ostrzeszów, zapoznając się z jego zabytkami. Ćwiczono również masaż serca i sztuczne oddychanie pod okiem personelu medycznego.

Młodych karateków odwiedzili znamienici goście: Wicestarosta Ostrzeszowski Zofia Witkowska, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów Włodzimierz Piekarczyk oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miasta i Gminy Krystyna Sikora. Przynieśli ze sobą prezenty, ale największe wrażanie zrobiły sanki od pani Sikory dla najmłodszego uczestnika turnieju. Otrzymał je Kacper z Zamościa.

W przerwach między rozgrywanymi konkurencjami w pokazie tańca towarzyskiego zaprezentowali się Dawid (trenujący karate w Doruchowie) i Wiktoria, a Ilona swoim śpiewem wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Przygodę z karate zakończyła wizyta Mikołaja z paczkami dla wszystkich uczestników i wspólna fotografia. Najbardziej zaangażowani w pracę klubu Kamil i Janek otrzymali nagrody: torby fighter.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europa inwestująca w obszary wiejskie Osi 4 LEADER na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt realizowany w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania".

Turniej pomogli zorganizować:

 1. Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie
 2. Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie
 3. Zakład Elementów i Systemów Automatyki Przemysłowej „MIKROB” S.A.
 4. Trasko-Inwest – firma budowlana specjalizująca się w halach stalowych, a także innych obiektach w sektorze budownictwa ogólnego i przemysłowego
 5. Mayr Polska Sp. z o.o. – firma produkująca elementy sprzęgieł i hamulców elektromagnetycznych.
 6. Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej „POLLENA” S.A.
 7. Aquator Sp. z o.o. - producent i dystrybutor wody mineralnej
 8. Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „Rolnik” w Ostrzeszowie
 9. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Ostrzeszowie
 10. Wielkopolska Wytwórnia Żywności „Profi” w Grabowie nad Prosną – firma produkująca pasztety i konserwy
 11. CHIC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 12. Firma TEKILA - sklep Intermarche w Ostrzeszowie
 13. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrzeszowie
 14. Gimnazjum nr 2 im. Karola Wojtyły w Ostrzeszowie
 15. Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie
 16. Hufiec ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów
 17. Poprawa Kickboxing Klub w Ostrzeszowie
 18. Pan Tadeusz Szłapik – obsługa medyczna

 

 

Back to Top