PUCHAR KARATE SGI; TUCHOLA 8-9 listopada 2014

W dniach 8 i 9 listopada w Tucholi odbyła się kolejna edycja Pucharu Karate SGI Poland. W zawodach udział wzięło 168 zawodników z niemal wszystkich klubów członkowskich Shotokan Goshindo Institute Poland oraz gościnnie klub z Hanoveru.

W sobotnich eliminacjach zawodnicy rywalizowali na dwóch matach, a sędziowali:

 1. Tomasz Krygowski /4 Dan/ – Tuchola
 2. Adam Cichocki /4 Dan/ – Pelplin
 3. Robert Reiter /4 Dan/ – Wałcz
 4. Tadeusz Kurzawski /4 Dan/ – Ostrów Wielkopolski
 5. Arkadiusz Kołodziej /4 Dan/ - Lubaczów
 6. Krzysztof Czekała /3 Dan/ – Krzyż Wielkopolski
 7. Paweł Zieliński /3 Dan/ – Człuchów
 8. Marcin Szwarc /2 Dan/ – Skarszewy
 9. Piotr Ossowski /1 Dan/ – Kaliska
 10. Przemysław Juchniewicz /1 Dan/ – Słupsk
 11. Sven Ebert /1 Dan/ - Hanover
 12. Tomasz Słomiński/ 1 Dan/ – Tuchola
 13. Stanisław Chrapkowski/ 1 Dan/ – Człuchów
 14. Katarzyna Krygowska/ 1 Dan/ – Tuchola

Walki były bardzo wyrównane, a wysoki  poziom zaprezentowany przez zawodników bardzo często zaskakiwał nawet samych instruktorów. Szczególnie wyrównane walki na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali chłopcy z rocznika 2003-2005.

Podczas zawodów konkurencje kumite młodzików starszych i juniorów młodszych odbywały się wg nowych zasad. Specjalnie na te zawody komisja sędziowska opracowała nowe regulaminy, a zawodnicy oraz sędziowie musieli się zmierzyć z nowymi zasadami. Oczywiste jest, że zarówno zawodnicy jak oceniający ich sędziowie muszą jeszcze sporo się nauczyć, ale po zawodach chyba wszyscy instruktorzy klubowi i sędziowie byli zgodni, że nowy kierunek obrany przez komisję sędziowską jest bardzo dobry.

Niedzielne finały oglądała dość licznie zebrana publiczność, a swoją obecnością zaszczycili:

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego zawodnicy rozpoczęli zmagania w poszczególnych konkurencjach. Poziom prezentowany przez finalistów był bardzo wysoki, jedynie kumite seniorów troszkę rozczarowało w związku z małą ilością zawodników przystępujących do tej konkurencji. Pomiędzy poszczególnymi kategoriami czas umilał nam Zespół Taneczny „Inomnia” prowadzony przez Paulinę Megger oraz pokaz technik samoobrony wykonany przez sensei Tomasza Krygowskiego i Tomasza Słomińskiego.

Zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy, które częściowo ufundowane były przez Starostwo Powiatowe w Tucholi. Organizator zadbał również o to aby wszyscy uczestnicy Pucharu Karate SGI Poland otrzymali okolicznościowy dyplom.

Po zakończeniu turnieju i wręczeniu ostatnich pucharów przyszedł czas na podziękowania. Turniej nie odbyłby się bez wsparcia sympatyków SGI. A są to :

Organizator chciałby również podziękować całej ekipie porządkowej i osobom, które w niedzielę wcześnie rano przygotowywały śniadanie dla nocujących na sali oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali organizację naszego turnieju.

Kolejna okazja do spotkania się najmłodszych zawodników już 6 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim gdzie tamtejszy klub organizować będzie Turniej Mikołajkowy. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Oss.