Zawody MIKOŁAJKOWE; Ostrów Wlkp.

6 grudnia 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Mikołajkowy Turniej Karate SGI-Poland. Organizatorem Turnieju był Ostrowski Klub Karate–Do oraz Sensei Tadeusz Kurzawski, prezes oraz główny instruktor klubu z Ostrowa. W turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z Śliwic, Tucholi, Czerska, Chojnic, Krzyża Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Człuchowa, Raszkowa, oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

Turniej przeznaczony była dla najmłodszych zawodników i odbył się kategoriach wiekowych od młodzika młodszego do juniora młodszego. Zawodnicy dodatkowo podzieleni zostali ze względu na posiadane stopnie. Dzięki temu zawodnicy z białymi i żółtymi pasami mieli okazję tym razem powalczyć o puchary.

Zawody w Ostrowie sędziowali:

Kilka minut po 11 rozpoczęły się eliminacje, które rozgrywane były na dwóch matach. Wiele pojedynków przebiegało na wysokim poziomie, a do popołudniowych finałów awansowali najlepsi. Już w eliminacjach zauważalny był wyraźny postęp w Jiyu Ippon Kumite w porównaniu z ostatnimi zawodami. Dużo lepszy poziom zaprezentowali zawodnicy ale również poziom rozstrzygania i prowadzenia walk przez sędziów wyraźnie się poprawił.

Popołudniowe finały zgromadziły liczną publiczność, która mogła podziwiać nie tylko wysoki poziom startujących zawodników ale również popisy taneczne prezentowane w przerwach czy też widowiskowe pokazy karate starszych zawodników oraz instruktorów Ostrowskiego Klubu. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy zaś finaliści walczyli dodatkowo o puchary przeznaczone dla najlepszych trzech zawodników. Jako, że zawody odbywały się w Mikołajki nie mogło na koniec zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi „reniferami” , przywiózł ze sobą paczki dla wszystkich dzieci startujących w zawodach.

Pierwsze zawody zorganizowane przez Sensei Tadeusza Kurzawskiego przebiegały bardzo sprawnie i w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Serdecznie gratulujemy.

 

GALERIA zdjęć na facebookowej stronie SGI