I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SGI-POLAND

28 i 29 marca 2015 roku w Krzyżu Wielkopolskim odbył się kolejny turniej organizowany przez Klub Karate Tradycyjnego „FUDOKAN” oraz Państwa Beatę i Krzysztofa Czekała. W tym roku nazwa turnieju została zmieniona  i po dziesięciu edycjach zmagań międzywojewódzkich przyszedł czas na: I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SGI-POLAND.

Nowy turniej, nowa formuła. W porównaniu z poprzednimi latami, w Krzyżu Wielkopolskim zawodnicy rywalizowali z podziałem na dwa poziomy zaawansowania. W każdej konkurencji białe pasy rywalizowały między sobą, druga grupa to 8-4 Kyu. Dzięki temu początkujący zawodnicy, rozpoczynający swoją przygodę z Karate mieli okazję powalczyć o puchary.

W turnieju wzięło udział 180 zawodników z niemal wszystkich klubów członkowskich SGI-Poland:

W sobotę po zarejestrowaniu się wszystkich ekip rozpoczęły się eliminacje do niedzielnych finałów. Walki rozgrywały się na dwóch matach, zawody koordynował sędzia główny Sensei Paweł Zieliński, a całe zawody sędziowali:

Należy nadmienić, że wszystkie walki były przeprowadzane bardzo sprawnie i dzięki dużemu wysiłkowi sędziów i świetnej organizacji udało się eliminacje zakończyć przed czasem.

W czasie zawodów organizator zapewnił wszystkim zawodnikom i sędziom ciepły posiłek. Ten „mały” poczęstunek staje się już tradycją na zawodach w ramach SGI Poland.

Wieczorem odbyło się Zebranie Sprawozdawcze SGI Poland oraz narada instruktorów. Podczas krótkiego Zebrania przedstawione zostało sprawozdanie z prac zarządu oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej. Z dniem 28 marca na ręce Przewodniczącego Shotokan Goshindo Institute Poland złożona została rezygnacja z funkcji wiceprzewodniczącego. Sensei Marcin Kwit /4 Dan – Poznań/ podziękował za lata współpracy i zaufanie ze strony klubów członkowskich.

Sensei Tomasz Krygowski, dziękując za lata zaangażowania w rozwój SGI Poland, wręczył ustępującemu wiceprzewodniczącemu drobny upominek.

Następnie na wniosek Przewodniczącego doszło również do zmiany w składzie komisji sędziowskiej. Rolę przewodniczącego komisji powierzono Sensei Pawłowi Zielińskiemu z Człuchowa. Ma on teraz około dwa tygodnie na wybranie członków z którymi będzie pracował nad utrzymaniem wysokiego poziomu sędziowania w strukturach SGI Poland.

Podczas spotkania omówione zostały również wszystkie bieżące sprawy oraz został doprecyzowany kalendarz aktywności na najbliższe miesiące. Szczegóły znajdziecie w zakładce „Kalendarz imprez”.

Niedziela rozpoczęła się od wspólnego treningu wszystkich zawodników. Zajęcia prowadzili:

W najmłodszej grupie zaawansowania Sensei Przemysław Juchniewicz prezentował zawodnikom elementy Bunkai kata Taikyoku Shodan, Sensei Tadeusz Kurzawski Kata Heian Niddan wraz z elementami Bunkai. Natomiast najstarsi trenowali pod okiem Sensei Adama Cichockiego elementy związane z wymaganiami kihon shodan.

Po treningu, który był swoistego rodzaju rozgrzewką przyszedł czas na finały, które swoją obecnością uświetnili następujący goście:

 

Podobnie jak eliminacje, zmagania finałowe przebiegły bardzo sprawnie, a zgromadzona publiczność mogła śledzić rywalizację zawodników, które przebiegały na bardzo solidnym poziomie. Podczas niedzielnych finałów wręczono 24 komplety pucharów za miejsca od 1 do 4, a dodatkowo każdy zawodnik otrzymał dyplom za udział w turnieju. W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami czas publiczności umilały pokazy w wykonaniu szkoły tańca „Astra Luna”.

 

Wyniki | Fotografie