VII Turniej Karate S.G.I. Poland Młodzików i Juniorów Młodszych

Puchar Wójta Gminy Śliwice z okazji „Dnia Dziecka”. Organizatorem Turnieju był Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Shotokan ze Śliwic oraz Sensei Tomasz Krygowski /4 Dan/. Do rywalizacji stanęło ponad 120 zawodników z klubów członkowskich Shotokan Goshindo Institute Poland:

 

Sobotnie eliminacje odbywały się na dwóch matach a pojedynki sędziowali:

 

Sobotnie eliminacje przebiegły bardzo sprawnie i obfitowały w wiele zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynków. Każda konkurencja wyłoniła czterech najlepszych zawodników, którzy przeszli do niedzielnych finałów.

Wieczorem tradycyjnie już w Śliwicach odbyło się ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Na zawodników i sędziów czekały również napoje, pieczywo, swojski smalec oraz warzywa. Wspaniała pogoda zachęcała, szczególnie tych najmłodszych, do wszelkich gier i zabaw. Jak co roku do dyspozycji dzieci był orlik oraz plac zabaw.

Niedzielne finały zaszczycili swoja obecnością:

Zaciętym walkom finałowym przyglądała się licznie zgromadzona publiczność, która pomiędzy pojedynkami mogła podziwiać pokazy taneczne zespołu „Insomnia”, pokaz Kata Bassai-Dai w wykonaniu zawodników z Człuchowa oraz występ wokalny Dariusza Krygowskiego.

Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach otrzymali również czekolady ufundowane przez Urząd Gminy w Śliwicach i które osobiście wręczał najmłodszym Pan Wójt oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy.

Organizator przygotował również indywidualne wyróżnienia. Dla najmłodszego oraz najlepszego zawodnika turnieju. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był zawodnik z Tucholi – Wojciech Krygowski, a za najlepszego zawodnika Turnieju uznany został – Hubert Lange z Człuchowa. Obaj zawodnicy otrzymali w nagrodę puchary. Gratulujemy!

Podczas weekendowego spotkania w Śliwicach odbyło się również szkolenie dla wszystkich stopni. Zajęcia prowadzili: w grupie zaawansowanej Sensei Adam Cichocki /4 Dan – Pelplin/, zaś młodsze stopnie miały okazję poćwiczyć pod okiem Senseia Piotra Ossowskiego /1 Dan –Kaliska/ i Senseia Stanisława Chrapkowskiego /1 Dan – Człuchów/. 

Organizator pragnie wyrazić szczególne podziękowania osobom i instytucjom, bez pomocy których byłoby niemożliwe zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów. A są to:

Do zobaczenia za rok !!